Energetická olympiáda a konference

Na podzim proběhne již čtvrtý ročník Energetické olympiády, akce pro středoškolské studenty, na které se podílí Fakulta elektrotechnická (FEL) ČVUT v Praze. Obě kola letos spojí téma klimatické změny a v rámci projektu proběhne také Energetická konference pro studenty i širokou veřejnost.

Do 6. října 2021 mají studenti středních škol a gymnázií možnost registrovat se k účasti na Energetické olympiádě. Školní kolo soutěže proběhne online 15. října 2021. Nejúspěšnějších 25 týmů postoupí do finálového kola, které proběhne 4.–5. listopadu 2021 na FEL ČVUT v Praze. Společným tématem obou kol olympiády je změna klimatu. V případě nepříznivé epidemické situace proběhne finálové kolo online. Definitivní rozhodnutí padne na přelomu září a října.

„Jedná se o velmi aktuální problematiku, která má celosvětový dopad a jejím důsledkům bude právě nastupující generace čelit. Víme, že mladí lidé nejsou k této otázce lhostejní a chceme jim dát prostor k získání a sdílení relevantních informací,“ vysvětluje koordinátorka soutěže Adéla Holasová volbu tematického rámce.

Na vítězný tým čeká odměna ve výši 50 000 Kč a studenti prvních tří nejúspěšnějších týmů si zajistí možnost dostat se na vysokou školu bez přijímacích zkoušek. Výherci se mohou těšit také na hodnotné ceny, které do soutěže věnují partneři projektu.

Energetická konference, aneb veřejná debata o klimatických změnách, se uskuteční 3. listopadu 2021 na FEL ČVUT v Praze. V rámci konference proběhnou přednášky odborníků z oboru klimatologie, energetiky, vodohospodářství nebo dopravy a následná moderovaná plenární debata, během které budou mít studenti příležitost přednést své názory a podněty nebo pokládat přednášejícím dotazy. Konference je určena především studentům středních škol, otevřena ale bude po předchozí rezervaci zdarma i široké veřejnosti. Cílem akce je poskytnout zájemcům relevantní informace a zároveň vytvořit prostor pro diskusi.

Olympiáda i konference se uskuteční ve spolupráci s Fakultou elektrotechnickou ČVUT v Praze. Generální partnerem je společnost ČEPS a záštitu převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Podrobné informace jsou na https://enol.cz.

Zdroj:  FEL ČVUT v Praze

Foto archiv/FEL ČVUT*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *