Význam veletrhu BIOMASA roste

S pokračující klimatickou změnou stoupá důležitost získávání energie z obnovitelných zdrojů, mezi něž patří i zemědělská a lesnická biomasa. S tím souvisí i rostoucí význam veletrhu BIOMASA o obnovitelných zdrojích energie v zemědělství a lesnictví, který proběhne na přelomu března a dubna příštího roku (31. 3. - 4. 4.) na brněnském výstavišti. Souběžně s ním bude možné navštívit Mezinárodní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO a Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA.

Komplex tří významných brněnských veletrhů je přední veletržní akcí ve svém oboru ve střední Evropě a očekává se opět zcela vyprodané brněnské výstaviště. Nově se brněnské zemědělské a lesnické veletrhy uskuteční od úterý do soboty.
Zemědělská a lesní technika obsadí většinu ploch brněnského výstaviště. Veletrh BIOMASA bude umístěn v pavilonu Z a jeho okolí, většina exponátů se bude týkat energetického využití dřevní hmoty, návštěvníci najdou také zařízení pro využití zemědělské biomasy a vybavení pro bioplynové stanice.
K podpoře rozšíření energetického využití biomasy bude směřovat i doprovodný program.
Předvádění strojů na zpracování biomasy bude probíhat na expozicích vystavovatelů po celou dobu veletrhu, odborné přednášky a diskuze budou směrovány na dny s nejvyšší odbornou návštěvností. Pro veletrh BIOMASA bude vyhrazeno zvláštní pódium v pavilonu Z a program bude zaměřen na využití všech druhů biomasy s důrazem na zpracování a spalování dřeva.
Připravuje se také exponátová soutěž GRAND PRIX, v níž jsou oceňovány také exponáty vystavovatelů veletrhu BIOMASA.
Na brněnské zemědělské a lesnické veletrhy přijedou také obchodní mise ze zahraničí. První den veletrhu brněnských zemědělských a lesnických veletrhů 2020 proběhne zasedání ministrů zemědělství V4.
Přípravy ročníku 2020 lze již nyní hodnotit optimisticky – výstaviště se plní podobně jako v minulých ročnících.* Více informací na www.bvv.cz/biomasa.
Red (Zdroj: BVV)
Obrázek:
Na venkovních expozicích budou předváděny stroje na zpracování biomasy. Foto archiv/BVV

Informace vyšla v časopise Energie 21 č. 6/2019.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *