V souladu s momentálními trendy

Pro města a obce a jejich provozy technických služeb má společnost Some co nabídnout. V jejím portfoliu najdeme prakticky vše od malotraktorů a traktorů, přes techniku na údržbu zeleně, zimní i letní údržbu komunikací a nechybí ani technologie na zpracování bioodpadu.

O sortiment techniky pro zpracování bioodpadu byl velký zájem v rámci jarních výstavních dnů, které společnost Some uspořádala ve svém areálu v Jindřichově Hradci.

Vystavené stroje prakticky korespondovaly s trendy a povinnostmi měst a obcí, které jsou v dnešní době velice aktuální a souvisejí se zpracováním bioodpadu a jeho kompostováním, či jiným využitím. 

Do nabídky společnosti Some patří, ve spolupráci s příslušnými agenturami, také dodávka technologií „na klíč“ včetně zajištění financování, propočítání vhodné kapacity a studie vhodné technologie.

 

„V poslední době zaznamenáváme zvýšený zájem o námi dodávané technologie. Města a obce musejí bioodpad zpracovávat a jeho využití jako kompostu je jednou z možných variant. Získaný substrát mohou dále použít při údržbě městské zeleně, ti co provozují skládky komunálního odpadu využijí kompost při jejich rekultivaci, případně jej mohou nabídnout občanům. Pokud obec nechce kompostovat, je další variantou ekologické vytápění a ceny energií hrají tomuto trendu do ruky, ať již jde o dodávky hmoty do tepláren či elektráren nebo zdroj tepla pro malé odběratele. Pro ty, kteří se rozhodnou dodávat hmotu ve velkém do tepláren, můžeme nabídnout rychloběžné drtiče Doppstadt, ale technika této značky se hodí i pro kompostárny s vysokou roční produkcí,“ řekl product manager společnosti Some Jindřichův Hradec Ing. Kamil Koranda.Kamil Koranda.

 

V průběhu výstavních dnů se prezentovala kompostovací linka složená ze strojů italské značky Pezzolato. Prezentovaný samojízdný překopávač kompostu Pezzolato PRS 2500 M je poháněn tříválcovým vzduchem chlazeným dieselovým motorem o výkonu 52 koní. Stroj se pohybuje na pásovém podvozku. Pracuje se záběrem 2500 mm při výšce kompostu 1400 mm. Rychlost otáčení rotoru je plynule regulovatelná. Překopávač má hmotnost asi 2000 kg při rozměrech 3600 x 2240 x 2400 mm.

 

Celý článek je otištěn v čísle 3/09 časopisu Energie 21.

 

Autor: Ing. Roman Paleček

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *