Oheň, voda, vzduch a dřevo společně na jednom místě

Dvanáctý ročník veletrhu Moderní vytápění se uskuteční na Výstavišti Praha-Holešovice ve dnech 2.–5. února 2017 v souběhu s veletrhem Dřevostavby.

S nízkoenergetickým a od roku 2020 pasivním standardem přichází nová epocha vytápění – „topit méně, ale účinně“. Nerozhoduje výkon, ale možnosti regulace a kompatibility. V pasivním domě, který, s trochou nadsázky řečeno, vytopí čajová svíčka, je například pro krb či krbová kamna rozhodující možnost nastavení spodní hranice výkonu – čím nižší, tím lépe. A tím je to také pro výrobce náročnější. Více než cena paliva tak hrají roli otázky ekologie a zdrojů: dřevo, pelety, půda, voda, vzduch či slunce a rekuperace.

Technika potěší, překvapí i ohromí

Dalším rozvíjejícím se trendem současnosti jsou duální a terciální systémy, které čerpají právě z odlišnosti svých zdrojů ve prospěch vzájemného doplňování. Jedno polínko může potěšit plamenem, ohřívat prostor teplovzduchem a přebytečné teplo odkládat do zásobníku napojeného na sluneční kolektory a dohřívaného nočním proudem. Spolupráce s rekuperačními a ventilačními jednotkami je již standardem.

Nejen o tom, ale i o dalších zajímavostech v oblasti vývoje moderních tepelných čerpadel, pohled na stavbu krbů a kamen z pohledu ekologie, možností rekuperačních jednotek či vytápění, biomasou, dřevem a peletami apod. nabídne bohatý doprovodný program letošního veletrhu Moderní vytápění. Kde na to vzít? Poradí „kouzelníci“ z Nové zelené úsporám.*

Více informací najdete na www.modernivytapeni.cz.

Stojan Černodrinski, foto archiv

Komentáře ke článku 1

  • Dominik

    V dnešní době je takových vymožeností, že člověk nestačí zírat. My máme třeba doma elektrický krb, který jsem našel na https://www.testino.cz/elektricke-krby a překvapilo mě, že se něco takového vůbec dělá. Viděl jsem to poprvé a zalíbilo se mi to, tak jsme si ho koupili a máme tak doma oheň bez sebe menší údržby 🙂 .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *