Konference Elektromobilita v praxi

V počtu prodaných elektromobilů i možností dobíjení je Česko stále na spodní části žebříčku evropských zemí. Očekává se však, že rok 2020, kdy vstoupí v platnost nové emisní limity pro automobily, bude zlomový i pro nás. Je proto nejvyšší čas se na tuto změnu připravit.

Rozvoji každého nového oboru velmi pomůže předávání zkušeností. A právě to je hlavní náplní 2. ročníku konference Elektromobilita v praxi, která proběhne 4. června v hotelu Olympik Praha.

Konference nabídne účastníkům cenné zkušenosti s pořízením a provozováním elektromobilů zejména v prostředí našich měst a firem, a to včetně financování s podporou státu.

Významným tématem bude i rozvoj sítě pro dobíjení a s tím spojené otazníky: veřejné dobíjecí stanice versus domácí, cenová politika provozovatelů, ekologické dobíjení s využitím solární energie, možnosti akumulace energie, chytré městské dobíjení a další.

Na konferenci například vystoupí i představitelé měst Trutnov a Tábor, kde na elektromobilitu vsadili již dříve a dnes mají zkušenosti i plány do budoucna.

Součástí konference bude výstava různých typů elektromobilů, včetně možnosti testovacích jízd.*

Red (Zdroj: B.I.D. services, www.bids.cz)

Obrázky:

Superrychlou nabíjecí stanici 150 kW, se kterou nabíjení ve městě zabere jen pár minut, všichni řidiči elektromobilů uvítali. Foto archiv/Systém Logistiky

Mnohá česká města se již neobávají investovat do elektrobusů a rychlodobíjejících stanic. Foto archiv/Arriva

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *